Let’s play The Last of Us Part I

Tentokrát na PC, znovu, lépe a snad už i konečně do konce!

V úterý 28. března 2023 se začala psát další nesmírně důležitá kapitola nejen celé videoherní historie jako takové, ale především historie hraní soudobých videoher poslepu. Vyšla totiž PC verze legendární hry The Last of Us Part I, prvního dílu série, nyní modernizovaného a původně vydaného už na konzoli PlayStation 3 v roce 2013. Co bych to byl za kanál o hraní poslepu, kdybych u něčeho tak významného chyběl? 🙂
Přestože jsem se touto hrou aspoň nějakou dobu zabýval už v její původní verzi pro konzoli PlayStation 5, na kterou vyšla už v září 2022, a zde v PC verzi by se od PS5 předlohy neměla nijak výrazněji lišit, PC verze je důležitá proto, že alespoň nějaký počítač má v podstatě každý, i mezi nevidomými, na rozdíl od herní konzole. Hra by se tedy nyní měla stát mnohem dostupnější pro každého, kdo by si ji rád zahrál, třeba už dřív, ale protože existovala jen na konzoli, neměl zatím jak.
Pojďte tedy sdílet moje autentické dojmy z úplně prvního spuštění, seznámení a nakonec postupně i celého průchodu rovnou naživo! Začínáme už dnes, tedy v úterý 28. března 2023, od 19:00 paralelně na YouTube i Twitchi zároveň, jak už se stalo při živých streamech mým zvykem. Více podrobností k mým streamům najdete na této stránce, kterou doporučuju sledovat pravidelně, aby vám neunikly informace o žádném novém chystaném streamu.
Všechno ostatní už si povíme na přímo. Nevím, jak vy, ale já se nemůžu dočkat! 🙂

Od Lukáš Hosnedl

Jsem zakladatelem a hlavním autorem těchto stránek. Světovou audioherní scénu sleduji aktivně od roku 2002, tu videoherní pak s delšími či kratšími přestávkami zhruba od roku 1996. Vyrůstal jsem na tržnicovém klonu legendární konzole NES (Nintendo Entertainment System). Už tehdy mě fascinovalo, že si můžu snadno zapamatovat, který zvuk (nezaměnitelné nostalgické osmibitové pípání) znamená kterou událost v herním světě, a podle toho reagovat, a tato fascinace mě neopustila dodnes. Moje konzolová cesta poté pokračovala přes krátká, ale osudová setkání se Segou MegaDrive 2, Segou Saturn a Nintendem GameCube až po všechny generace Sony PlayStationu, s výjimkou PS3, a prozatím končí u současného PlayStationu 5. Vytvořit blog zabývající se zkušenostmi s hraním z pohledu nevidomého hráče a zaplnit tak mezeru na české herní scéně bylo mým velkým snem už několik let. Proto věřím, že se v naší zemi najde mnoho podobných nadšenců, jako jsem já, kteří tento projekt náležitě ocení. ❤ ☺ Víc si o mně můžete přečíst na této externí stránce, která vám líp představí moji druhou - vážnější, pracovní - polohu. Ano, je to medailonek z projektu, kde pracuju. Co se tam ale přímo nedočtete, je, že jsem občas až moc velký perfekcionista pro svoje vlastní dobro. :-) Tím raději se věnuju zase tomuhle projektu, když mi na něj zbyde čas, aby té práce, vážnosti a perfekcionismu nebylo opravdu až moc. I sebe sama je občas potřeba brát s humorem, a k tomu jsou hry ideální prostředek! :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.