The Vale: Shadow of the Crown vychází už 19. srpna!

Ti z nás, kteří jsme čekali, a někteří velmi dlouho, na vydání plné verze akční adventury s prvky RPG The Vale: Shadow of the Crown od nezávislého kanadského studia Falling Squirrel, se už v nejbližších dnech konečně dočkáme! Vývojáři totiž na svém blogu, YouTube i ostatních kanálech oznámili definitivní vydání plné verze, a to už 19. srpna!
Pokud stejně jako já patříte k těm, kdo už o hře vědí a případně na ni také čekají, dovolte mi navnadit vás ještě víc launch trailerem, který si pro nás nedočkavce vývojáři připravili.


Jak jsem už dříve uvedl, vychází hra jak pro PC (Windows), tak pro konzole Xbox od Microsoftu. Konečnou cenu, za kterou se bude prodávat, zatím vývojáři nezveřejnili.
Pro některé z vás bude zřejmě nepříjemnou zprávou, že hra je bohužel pouze v angličtině. Vzhledem k jejímu výraznému příběhovému zaměření – příběh zde hraje skutečně nepostradatelnou roli a je zřejmě tou nejsilnější a nejunikátnější stránkou celé hry – si tak pravděpodobně alespoň někteří potenciální zájemci z řad českých nevidomých nechají na tento klenot prozatím zajít chuť.
Coby tester vás však můžu ujistit, že se i tak rozhodně máte na co těšit, protože se ihned po vydání chystám začít natáčet kompletní let’s play v češtině! O nic tedy nepřijdete, byť zatím jen takhle zprostředkovaně. Byla by to velká škoda, protože The Vale je skutečně jedinečnou a skvělou hrou ve více ohledech, než by se na první pohled mohlo zdát. Bylo mi nesmírnou ctí a potěšením s vývojáři spolupracovat na takovém projektu a velmi se těším, až se s vámi konečně budu moci podělit o své podrobné dojmy.
Ti z vás, které prozatímní absence jakékoli české lokalizace neodradila, si mohou hru už teď samozřejmě přidat do wish listu na Steamu nebo Itch.io. Itch.io rozhodně doporučuji uživatelům odečítačů, protože jeho webové rozhraní je daleko přístupnější, přehlednější a pohodlnější než Steam, byť Steam je zase lokalizovaný do češtiny. Při pořízení hry přes Itch.io si také nebudete potřebovat instalovat žádného desktopového klienta, abyste si ji následně vůbec mohli stáhnout a spustit. Hra už zůstane jednou provždy vaše v jednoduše stažitelné, rozbalitelné a spustitelné podobě bez jakékoli instalace, a to včetně budoucích aktualizací.
Chcete-li se o hře ještě před vydáním dozvědět víc, přečtěte si můj starší, ale stále aktuální článek.
Tak tedy na shledanou u dalšího skvělého let’s playe, už brzy! ☺

Jak se hraje adventura The Vale určená nejen nevidomým

Od Lukáš Hosnedl

Jsem zakladatelem a hlavním autorem těchto stránek. Světovou audioherní scénu sleduji aktivně od roku 2002, tu videoherní pak s delšími či kratšími přestávkami zhruba od roku 1996. Vyrůstal jsem na tržnicovém klonu legendární konzole NES (Nintendo Entertainment System). Už tehdy mě fascinovalo, že si můžu snadno zapamatovat, který zvuk (nezaměnitelné nostalgické osmibitové pípání) znamená kterou událost v herním světě, a podle toho reagovat, a tato fascinace mě neopustila dodnes. Moje konzolová cesta poté pokračovala přes krátká, ale osudová setkání se Segou MegaDrive 2, Segou Saturn a Nintendem GameCube až po všechny generace Sony PlayStationu, s výjimkou PS3, a prozatím končí u současného PlayStationu 5. Vytvořit blog zabývající se zkušenostmi s hraním z pohledu nevidomého hráče a zaplnit tak mezeru na české herní scéně bylo mým velkým snem už několik let. Proto věřím, že se v naší zemi najde mnoho podobných nadšenců, jako jsem já, kteří tento projekt náležitě ocení. ❤ ☺ Víc si o mně můžete přečíst na této externí stránce, která vám líp představí moji druhou - vážnější, pracovní - polohu. Ano, je to medailonek z projektu, kde pracuju. Co se tam ale přímo nedočtete, je, že jsem občas až moc velký perfekcionista pro svoje vlastní dobro. :-) Tím raději se věnuju zase tomuhle projektu, když mi na něj zbyde čas, aby té práce, vážnosti a perfekcionismu nebylo opravdu až moc. I sebe sama je občas potřeba brát s humorem, a k tomu jsou hry ideální prostředek! :-)

1 komentář

  1. Tak je to konečně tady – viz odkazy v článku! Hra se prodává za 20 USD. Bohužel za chvíli odjíždím na akci, ze které se vrátím až v neděli 22. 8. Let’s play bude následovat hned poté! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.